TRAVEL TIPS: KVIFF

04/07/2014
KVIFF jinými slovy Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech. Na vlastní kůži, včetně shánění lístků a stání ve frontách v největším slejváku, jsem zažila dva poslední ročníky. Ale byly to ty nejlepší dny z celých prázdnin a tento rok se chystám si to zopakovat :D. Festival je výjimečný tím, že ačkoliv spadá do kategorie A (stejně jako festival v Cannes) mohou filmy vidět i normální diváci. 

49. KVIFF začíná v pátek 4. července a končí 12. července 2014. Jestli se na festival chystáte poprvé, zde je pár věcí a tipů, které byste měli vědět :)


1. Pokud se chystáte na zahájení:

- Zahájení se koná v hotelu Thermal a pokud chcete vidět herce, režiséry... vyplatí se před Thermal přijít chvíli před 17. hodinou (když před dvěma roky přijela Helen Mirren, tak jsem tam čekala už od půl čtvrté :D) a pokud má přijet někdo fakt celosvětově známý, je dobré tam čekat s větším předstihem (Na Johna Travoltu se to tam začalo plnit hodinu předem). Pokud nepotřebujete stát hned v první řadě, můžete klidně přijít 17:10, protože dřív než půl šesté nikdo nepřijede :).
- Sledujte počasí. Jednou jsem to podcenila a v tropických 35 stupních jsem neměla klobouk a za chvíli ani nic k pití a pak to skončilo úžehem :D. Ano, připadala jsem si jako na Sahaře. Po tomhle zážitku kamarádka prohlásila, že už jí na zahájení nikdo nedostane (a věřím, zě se to letos chystá dodržet :D). 

2. Vstupenky

- Takovým centrem, kde se dají vstupenky koupit je hotel Thermal. Je tam plno pokladen, které jsou otevřené denně od 8 do půlnoci

3. Festival Pass:

- Určitě se vyplatí koupit si Festival Pass, pokud chcete na festivalu zůstat delší dobu. Můžete si ho koupit na 1,3,5 nebo celých 9 dní. Na každý den si na něj můžete vybrat 3 vstupenky na 3 různé filmy. Důležité je, pokud si ho koupíte na 3 nebo 5 dní musíte jít na filmy opravdu ty dny po sobě. Nejde to udělat tak, že jeden den jdete a druhý ne. Pak vám zbytečně jeden den propadne.
- Na festival pass platí studentské slevy. Stačí mít ISIC nebo potvrzení o studiu.
- Pokud není promítací sál plně obsazen tak vás s platným Festival Passem pustí dovnitř zdarma bez vstupenky
- Popravdě, vidět na festivalu 27 filmů se mi zdá jako Mission Impossible a chovám úctu ke všem, kteří dokázali jít každý den na 3 filmy po celou dobu festivalu :D4. Aplikace Vodafone KVIFF guide pro iOS a Android

- Tuhle aplikaci nám seslalo samo nebe a s Festival Passem tvoří nerozlučnou dvojku :D
- Je tam celý program filmů a pokud si koupíte Festival Pass tak si přes ní můžete rezervovat vstupenky (bez front!). Kromě toho je u každého filmu i odkaz na ČSFD a IMDb, kde si můžete prohlédnout hodnocení a recenze.
-Potom co si vstupenky zarezervujete si je musíte vyzvednout na pokladně a stačí k tomu mít  Festival Pass s sebou
- Můžete si zde i zobrazit polohu kina na mapě
-Jediné co je potřebujete, je wi-fi nebo internet v mobilu - a přes tablet to asi nejde :-/
- Vstupenky se takto dají rezervovat od 7. hodin ráno
- Pokud budete hledat PIN kód od Festival Passu tak je na zadní straně na stíracím políčku :)

5. Program

- Najdete ho na http://www.kviff.com/cz/filmy/nalezene-filmy/, nebo v KVIFF guide nebo si můžete koupit klasický tištěný na jakékoliv pokladně
- Není od věci se prohrabat všemi filmy a vybrat z nich ty nejzajímavější :D (i když to je někdy zábava tak na dvě odpoledne)

6. Rozvržení filmů

- Pokaždé to dělám tak, že naplánuji jeden dopolední, polední a odpolední film přičemž se mezi nimi snažím udělat mezeru alespoň hodinu a půl. Vůbec to není od věci, protože na některé filmy přijdou i tvůrci a když se hodně rozpovídají tak je hodina pryč :D
- Další výhoda této časové mezery je čas na přemístění z kina do kina

7. Doprava

- Můžete využít vlastních nohou :D nebo MHD (dá se koupit 7 denní jízdenka), můžete si půjčit festivalové kolo, jet taxíkem... těch možností je neomezeně mnoho.
- Stanicí, kde se protínají snad všechny linky MHD je Tržnice

8. Občerstvení

- Na oběd můžete zajít do skvělé pizzerie Mamma Mia na Bulharské ulici, nebo zajet do OC Varyády (jede tam autobus č.2) kde najdete čínské restaurace nebo jídelnu Nostress a  bagetárnu Rad's baguettes
- Méně vhodné na oběd zato skvělé na svačinu jsou čajovny třeba čajovna Universal na Varšavské ulici. V době festivalu má otevřeno od 11 do 23 hodin. Můžete také vyzkoušet čajovnu Dobrá čajovna na Bulharské ulici nebo čajovnu Tisíc a jedna noc na ulici I.P. Pavlova (prakticky je hned u Thermalu)
- Potraviny se dají nakoupit v Bille v domě Perla (naproti McDonald's na Masarykově ulici) nebo v Albertu u Tržnice nebo v Intersparu v OC Varyáda

9. Tipy, které by se mohly hodit a které každoročně dodržuji :D

- S tím počasím si nedělám legraci, je fakt zrádné, proto je dobré sledovat předpověď :D
- Hodí se vzít si celé spektrum oblečení od nepromokavé bundy po tílko
- Deštník, opalovací krém a klobouk - bez toho už nevyrážím z domu :D
- Ponožky vždy s sebou - v kinech bývá klimatizace a když se jde jen v sandálech je potom zima na nohy. Nebo se hodí, když se udělají puchýře, nebo když zmoknete a máte promočené boty. Na prevenci před puchýři je dobrý Compeed.
- Velký šátek nebo tričko s dlouhým rukávem opět kvůli klimatizaci (mě je skoro pořád zima, proto to to zmiňuji :D)
- Podpatky nechat doma - ve Varech je prastará dlažba
- Když o tom tak přemýšlím, tak všechno nepohodlné nechat doma

10. Užijte si festival! :)
(Už mám letošní Festival Pass i program s propiskou, která vypadá jako Sonický šroubovák z Doctora Who! :D)

No comments:

Post a Comment

Thank you for leaving a message